Senato'da çoğunluğu elinde bulunduran Demokratlar tarafından sunulan bir güvenlik paketi, The Hill gazetesinin haberine konu oldu. 111 milyar dolarlık bu paket, Ukrayna'ya devam eden Rusya ile savaş nedeniyle kaynak sıkıntısı yaşanması üzerine askeri eğitim ve istihbarat desteği için 15 milyar dolardan fazla yardım içeriyor.

Güvenlik paketi, İsrail'e 10,6 milyar dolarlık yardımı kapsıyor. Bu yardımın 4 milyar doları füze savunma kabiliyetlerini artırmaya, 1,2 milyar doları ise "Demir Işın" hava savunma sisteminin geliştirilmesine yönelik. Ayrıca paket, ABD'nin silah ve mühimmat üretim kapasitesini artırmayı amaçlayan, denizaltı sanayisine yatırım içeren 43,6 milyar dolarlık bir bölümü içeriyor. Ayrıca, ABD-Meksika sınırındaki güvenlik önlemlerini artırmak için ek tedbirleri içeriyor.

İsrail'in Lübnan'ın güneyine fosfor bombasıyla düzenlediği saldırı yangınlara neden oldu İsrail'in Lübnan'ın güneyine fosfor bombasıyla düzenlediği saldırı yangınlara neden oldu

Paketin yasalaşabilmesi için Senato'da onaylanması ve ardından Temsilciler Meclisi'nde kabul edilerek, ABD Başkanı Joe Biden tarafından imzalanması gerekiyor.