5 gün önce Dünya

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentinde saldırıların durdurulmadığını, "taktiksel ateşkes" yapıldığını iddia etti.

5 gün önce Dünya

İsrail ordu sözcüsü Daniel Hagari, Gazze'deki İsrailli esirlerin tamamının "askeri operasyonla" kurtarılamayacağını belirtti.

5 gün önce Teknoloji

Türkiye'nin ilk ağır sınıf insansız kara aracı ALPAR, yarın Paris'te başlayacak Avrupa'nın en büyük, dünyanın önde gelen savunma sanayisi fuarlarından Eurosatory'de vitrine çıkacak.

5 gün önce Dünya

Rusya-Ukrayna Savaşı'nda üstünlük topçu ateşinin gücüne bağlanırken taraflar, hem kendi kapasitelerini katlayarak artırma hem de müttefik ülkelerden milyonlarca yeni top mermisi tedarik etmenin peşinde.

1 hafta önce Dünya

Fidan, Türkiye'nin Ukrayna'daki savaşın adil ve kalıcı çözümü için uluslararası çabalara tam desteğini vurgulayacak.

1 hafta önce Türkiye

Milli Savunma Bakanlığı, Irak ve Suriye'nin kuzeyinde tespit edilen 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

1 hafta önce Dünya

NATO, müttefik hava sahasının güçlendirilmesi için uçuş eğitimi ve sınır ötesi hava sahası işbirliği alanlarında yürüttüğü projelerin katılımcı sayısını arttırdığı bildirildi.

1 hafta önce Dünya

NATO Savunma Bakanları, gelecek ay yapılacak zirve öncesindeki son bakan düzeyindeki toplantının ikinci gününde bir araya geldi.

1 hafta önce Teknoloji

Baykar'ın geliştirdiği KEMANKEŞ 2 mini akıllı seyir füzesinin Edirne Keşan'daki Baykar Uçuş Eğitim ve Test Merkezi'nde sürdürülen test süreci kapsamında ikinci sistem doğrulama testi de başarılı bir şekilde tamamlandı

1 hafta önce Savaş

İsrail ordusu, arabulucuların ateşkes anlaşmasına varmak için sarf ettiği çabalara rağmen Gazze Şeridi'nin güney ve orta kesimlerine saldırılara devam ettiğini duyurdu.