Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı işbirliğiyle İzmir Çiğli Havaalanı'nda düzenlenen TEKNOFEST'in açılışı, Bakan Mehmet Fatih Kacır, TEKNOFEST Yönetim Kurulu ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar ve İzmir Valisi Süleyman Elban'ın katıldığı görkemli bir törenle gerçekleşti.

Bakan Kacır, yaptığı konuşmada, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin sembol kentlerinden biri olan İzmir'in kurtuluşunun özel bir öneme sahip olduğunu ifade ederek, İzmir'in kurtuluşunun, Türk milletinin özgürlüğe olan inancını tüm dünyaya kanıtladığını belirtti. Kacır, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anarak, İzmir'in kurtuluşunun Türk milletinin direniş ve azmi sayesinde gerçekleştiğine dikkat çekti.

Türkiye'nin artık dünya sahnesinde söz sahibi bir ülke olduğunu vurgulayan Kacır, Türk gençlerinin bilim ve teknoloji alanındaki yeteneklerine olan güvenini dile getirdi.

Erken İhbar Radar Sistemi ALP 300-G'nin ilk teslimatı yapıldı Erken İhbar Radar Sistemi ALP 300-G'nin ilk teslimatı yapıldı

Kacır, Türk gençlerinin Türk mirasını taşıdığını ve teknoloji alanında da büyük başarılara imza attığını belirterek, Türk teknolojisinin denizlerden uzaya birçok alanda etkili olduğuna dikkat çekti.

TEKNOFEST'in, Türk gençlerinin yeteneklerini sergileyebilecekleri, teknolojik gelişmeleri paylaşabilecekleri önemli bir platform olduğunu ifade eden Kacır, bu yıl 337 bin takım ve 1 milyon yarışmacının katılımıyla dünyada benzersiz bir etkinlik haline geldiğini belirtti.

Bakan Kacır, Türk gençliğinin teknoloji alanında birçok başarıya imza atacağına inandığını dile getirerek, onların başarı hikayeleri yazacağına olan inancını vurguladı.

Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinde olduğu gibi, teknoloji alanında da azimle yürüdüğünü ve pes etmeyeceğini ifade eden Kacır, Türk gençlerinin enerjisi ve yetenekleriyle büyük başarılara imza atacaklarını söyledi.

Kacır, gençlerin Türkiye'nin geleceği olduğunu vurgulayarak, onların önünü açacaklarını belirtti.

Türkiye'nin savunma sanayisindeki başarılarına da değinen Kacır, gençlerin teknoloji alanındaki girişimlerinin de büyük başarılara yol açacağını ifade etti.

Bakan Kacır, Türk gençlerinin her zaman destekçisi olacaklarını ve onlarla gurur duyduklarını dile getirerek, gelecekteki başarılarının Türk milletine ve İzmir'e yeni zaferler kazandıracağını belirtti.