Aral, "Çeyrek asırlık bilgi birikimimiz doğrultusunda attığımız temelleri, 2024 yılında taçlandıracak önemli gelişmelerle dolu bir yıl bizleri bekliyor" dedi.

Aral, 70 yıllık sanayi geçmişine sahip Aral Ailesi tarafından kurulan Samsun Yurt Savunma'nın içinde bulunduğu CANiK'in 2023'ü değerlendirirken, 2024 hedeflerini de paylaştı. Şirket, 25 yıllık geçmişi ve bilgi birikimi ile Türkiye'nin savunma sektöründeki önemli başarılarından biri olarak öne çıkıyor.

Üç kıtada üretim

Orduların harekat seviyesini artıran milli yazılım NATO'da başarılı sınav verdi Orduların harekat seviyesini artıran milli yazılım NATO'da başarılı sınav verdi

2023 yılında Birleşik Krallık merkezli AEI Systems'ın katılımını özel bir resepsiyonla kutlanan bu birleşmeyle birlikte, CANiK'in son teknolojileri kullanma kapasitesi ile AEI Systems'ın 60 yıllık orta kalibre silah bilgisi birleşti. Aynı zamanda, şirket üç kıtada üretim yapma yeteneği ile Türk savunma şirketleri arasında önemli bir konuma ulaştı.

CANİK, global marka olma yolunda

2023'teki büyüme adımları ve ihracattaki artış, şirketin geldiği noktanın ve ulaştığı büyüklüğün bir göstergesi olarak değerlendirilirken CANiK, 2024 yılında stratejik planları çerçevesinde global çapta yeni çalışmalarını faaliyete geçirerek büyüme yolculuğunu sürdürmeye devam edecek.

Zafer Aral, "2024 yılı için belirlediğimiz yeni hedeflere ulaşmak için yola koyuluyoruz. Ateşli silahlar ve savunma alanında inovasyonun, kalitenin, teknolojinin ve zeka dolu çözümlerin en üst düzeyde temsilcisi olarak küresel sahnede global bir marka olarak ilerlemeye devam edeceğiz. Sadece CANiK markası altında değil, sahip olduğumuz CANiK USA, CANiK ACADEMY, AEI Systems, UNIROBOTICS, UNIDEF ve MECANIK gibi tüm iştirakler ve markalarımızla birlikte, bu heyecanı yaşamayı sürdüreceğiz" dedi.

Aral ayrıca yeni yıl mesajında, Samsun Yurt Savunma çatısı altındaki grup şirketleri ve Türk savunma sanayi sektörünün heyecan dolu bir seneye adım attığını belirterek, 2024 yılının tüm çalışanlar, ülke ve halk için hayırlı bir sene olmasını temenni etti. "Türkiye'yi yurtdışında gururla temsil ettiğimiz bir yıl olacağına inanıyorum. Umudum ve beklentim, 2024 yılında tüm dünyada barışın hüküm sürmesi. Herkese huzur dolu, mutlu bir yıl diliyorum" şeklinde konuştu.