Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından düzenlenen Elektronik Harp Sempozyumu'na katıldı. Yılmaz, konuşmasında modern savunma anlayışının gelişmesiyle birlikte elektronik harbin öneminin arttığına vurgu yaptı. Elektronik sistemlerin, günümüz askeri operasyonlarında kritik bir rol oynadığını belirterek, bu sistemlerin etkili kullanımının çatışma sonuçlarını önemli ölçüde etkilediğini ifade etti.

Yapay zeka, büyük veri, malzeme teknolojisi ve siber güvenlik gibi alanlardaki ilerlemelerin, elektronik harp alanını daha karmaşık hale getirdiğini vurgulayan Yılmaz, Türkiye'nin milli elektronik harp sistemleri konusunda önemli adımlar attığını ve sektörde güçlü bir konuma geldiğini dile getirdi. Elektronik harp sistemlerinin, milli savunma sanayisinin öncelikli hedeflerinden biri olduğunu belirten Yılmaz, Türkiye'nin bu alandaki başarılarının ulusal güvenliğe önemli katkılar sağladığını ve aynı zamanda ihracat potansiyeli yarattığını söyledi.

Irak'ın kuzeyinde 2 terörist etkisiz hale getirildi Irak'ın kuzeyinde 2 terörist etkisiz hale getirildi

Gelecekte elektronik taarruz, elektronik destek ve elektronik karşı tedbir yönlerinde yerli ve milli ürünlerin daha fazla öne çıkacağını ifade ederek, savunma sanayisinin markalaşması konusunda önemli adımlar atılacağını belirtti. Program sonrasında katılımcılara plaket takdim edildi ve sempozyuma katılan firmaların stantlarını ziyaret ederek ürünler hakkında bilgi aldı.