1 Kasım'da, İsrail ordusu kara operasyonlarını daha da genişletme amacıyla topçu birlikleri, savaş uçakları ve savaş gemileriyle Gazze Şeridi çevresini yoğun bir şekilde bombalama faaliyetlerini artırdı. Bu bombardıman, Gazze kentinin kuzeybatısı ve güneydoğusu bölgelerinde yoğunlaştı. Hedeflenen bölgeler arasında yollar, tarım arazileri ve boş konutlar bulunuyordu.

İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi, yaptığı açıklamada İsrail askerlerinin Gazze kenti içinde operasyonlar düzenlediğini ve şehri kuşattığını duyurdu. Gazze Şeridi'nin kuzey kesiminde ilerleyen İsrail güçleri, şehirin kuzeyi ve doğusu boyunca faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Aynı zamanda, güneydoğudan ve kuzeyden gelen İsrail güçleri, Gazze Şeridi'nin kuzeyi ile güneyini birbirinden ayırmayı planlıyor.

Batı ile Rusya, Ukrayna’nın kaderi için "topçu savaşında" Batı ile Rusya, Ukrayna’nın kaderi için "topçu savaşında"

İsrail ordusunun ilerlediği bölgeler genellikle sivil olmayan, boş tarım arazileri ve daha önce tahrip edilen sivil yerleşim bölgelerinden oluşuyor. Bu bölgeler İsrail hava saldırılarına ve topçu ateşine açık hale getirildi.

Filistin direniş güçleri, İsrail tankları ve zırhlı araçları tanksavar füzeleriyle hedef alıyor ve çatışmalar sürüyor. Bu gelişmeler, bölgedeki gerilimi artırıyor ve insani krizin daha da kötüleşmesine yol açıyor.