Gazze Şifa Hastanesi'nde Kadın Doğum Uzmanı olan Fadia Malhis, ciddi ilaç eksikliği ve enerji kaynaklarının tükenme tehlikesi yüzünden yenidoğan bebeklerin acil yardıma ihtiyacı olduğunu dile getirdi. Malhis, Gazze'deki İsrail saldırıları nedeniyle hastanedeki bebeklerin durumu hakkında bilgi verdi.

Savaşın, erken doğan bebeklerin sayısını artırdığını ve hastanenin yakıt eksikliği nedeniyle bu bebeklere yeterince ısınma sağlayamayabileceğini söyledi. Ayrıca yenidoğan bebekler için gereken ilaçların tükendiğini de belirtti.

Malhis, "Bu bebekler kuvözlerde, bize kalan yakıt yetmeyecek, bu bölüm güneş panelleriyle çalışıyor ama güneş her zaman yok. Akaryakıt gelmezse bu bebekler ölecek. Bu kuvözlerin çalışması için elektrik gerekli, bu bebeklerin ısınması lazım. Bu bebekler ısınmazsa soğuktan ötürü ölecek. Bebekler ısı kaybı yaşayınca hipotermiden ölecekler." şeklinde uyardı.

Japonya: Tayvan Boğazı'nda barış ve istikrar önemli Japonya: Tayvan Boğazı'nda barış ve istikrar önemli

Yenidoğan bebekler için hayati öneme sahip enerji kaynaklarının tükenmekte olduğunu ve temiz su, ısınma ve mama gibi temel ihtiyaçların karşılanmadığını ifade eden Malhis, yardımın bir an önce gelmemesi durumunda bebeklerin ölümle karşı karşıya kalacağını belirtti.