Polonya Haberleri

Polonya haberleri ve güncel Polonya gelişmeleri, Polonya ile ilgili tüm video, Polonya fotoğrafları ve Polonya haberleri Defence Türkiye sitemizde


Dünya

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelensky ve Polonya Başbakanı Donald Tusk Varşova'da bir Güvenlik İşbirliği Anlaşması imzaladı.

Kara

Polonya, ZSSW-30 uzaktan kumandalı taret sistemleriyle entegre edilmiş birkaç düzine Rosomak tekerlekli zırhlı personel taşıyıcısının teslimatı için önemli bir sözleşme...

Dünya

ABD, Polonya'ya ordusunu modernize etmesi için "Dış Askeri Finansman (FMF)" programı kapsamında 2 milyar dolar değerinde kredi sağlayacağını açıkladı.

Kara

Polska Grupa Zbrojeniowa temsilcileri Hyundai Rotem Şirketi yetkilileriyle bir araya gelerek Polonya'da K2 tanklarının üretimine yönelik stratejik işbirliği anlaşmasını sonuçlandırdı.

Dünya

MSPO 2023 Savunma Fuarı'ndan bu yana Polonya, Amerikan şirketi Boeing ile 32 F-15EX Eagle II savaş uçağının potansiyel satın alınması...

Dünya

Lockheed Martin yetkilileri, Polonya'nın ilk F-35 savaş uçaklarının önümüzdeki aylarda Teksas'taki üretim tesisinden ayrılmasını beklediklerini belirtti.

Dünya

Halka açık bir yarışma yoluyla seçilen Polonya'nın F-35'lerinin adı ile ilgili ilham almak için ülkenin askeri tarihinden yararlanıldı.

Dünya

Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda, NATO'nun doğu kanadını güçlendirmeye karar vermesi durumunda topraklarında nükleer silah konuşlandırılmasına "hazır" olduklarını bildirdi.

Dünya

NATO'nun "Steadfast Defender 24 Tatbikatı" kapsamında, Polonya'nın Korzeniewo bölgesinde "Dragon 24" isimli askeri savunma tatbikatı yapıldı.

Kara

Polonya Ordusu, ABD’den sağlanan güçlü destekle modernizasyonunu sürdürüyor. Batı Pomeranya’daki Swinoujscie limanında gerçekleştirilen son teslimatla, Polonya’nın envanterine 29 adet son...