Hamas lideri İsmail Heniyye, İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze'ye yönelik düzenlediği saldırıları değerlendirdiği bir video açıklaması yaptı.

Heniyye, "Filistin topraklarında, Hamas da dahil olmak üzere tüm direniş hareketleri, ulusal kurtuluş amacı güden halklarını ve topraklarını özgürleştirme çabasındaki hareketlerdir. Terör ise işgalci olan, ona destek veren ve soykırıma sessiz kalanlardır. Gazze'ye yönelik saldırıların devam etmesi, bölgeyi kontrol dışına çıkaracak. Burası aktif bir fay hattına dönüşmüş durumda ve kimse bu gelişimin nereye varacağını veya sonucunu tahmin edemez" ifadelerini kullandı.

Reisi'nin ölümünün ardından İran'ın helikopter filosu gündemde Reisi'nin ölümünün ardından İran'ın helikopter filosu gündemde

Heniyye, İslam dünyası ve dünya genelindeki tüm insanlara Filistin'e dayanışma çağrısında bulunarak, "İslam ve Arap milletlerinin fertlerine, direnişi maddi olarak, silahla ve teknolojiyle desteklemeleri çağrısını yapıyorum" dedi.

"Meşru direniş hakkını açıkça destekleyen tüm cesur sesleri ve duruşları selamlıyorum" diyen Heniyye, tüm dost ülkelere, İsrail'in Gazze'deki çocuklar, kadınlar, yaşlılar, ibadethaneler ve evlere yönelik saldırıları durdurmaları için tüm platformlarda gerekli baskıyı uygulama çağrısında bulundu.

Hamas lideri Heniyye, "20 gün geçti. Kassam Tugayları'nın liderliğindeki direniş, sınırlarını koruyor ve mesajlarını güçlü bir şekilde iletiyor. Savaşın 20. gününde Gazze'deki direnişin iyi durumda olduğunu vurguluyoruz" şeklinde konuşmasını tamamladı.