İki şirket arasında yapılan tedarik sözleşmesi kapsamında toplamda 11 Airbus A320 CEO/NEO ve Boeing B737MAX tam uçuş simülatörü ile uçuş eğitim cihazlarının üretim ve teslimat süreçleri devam ediyor. Sözleşme doğrultusunda en son teslim edilen Airbus A320 tam uçuş simülatörü, saha kabul testine geçti. Bu teslimat, HAVELSAN'ın 2018 yılındaki ilk teslimatından sonra 2024 itibarıyla THY'ye ulaştırdığı ikinci Airbus A320 tam uçuş simülatörü oldu.

Mehmet Fatih Kacır'dan istikrar vurgusu! Mehmet Fatih Kacır'dan istikrar vurgusu!

THY tarafından işletilen başka bir HAVELSAN yapımı tam uçuş simülatörü de bu ay Avrupa Birliği Havacılık Güvenliği Ajansı (EASA) Düzey D sertifikasyonunu elde etti. HAVELSAN'ın Boeing B737MAX tam uçuş simülatörü ise geçen yıl EASA Düzey D Sertifikasyonunu almıştı.

HAVELSAN, bu çalışmalar ve kurmuş olduğu eğitim merkezi ile THY'yi desteklemeye devam ediyor. Şirket, bu yıl itibarıyla havayolları ve simülatör eğitim merkezlerine yönelik faaliyetlerini ve desteklerini artırmayı, yılda 8 tam uçuş simülatörü üretebilme kapasitesine ulaşmayı ve havayollarıyla esnek çözümler sunarak eğitim merkezi operasyonlarını genişletmelerine yardımcı olmayı hedefliyor.