Bakan Güler, Irak ve Suriye sınırlarımız boyunca güvenlik koridoru oluşturmaya kararlıyız dedi Bakan Güler, Irak ve Suriye sınırlarımız boyunca güvenlik koridoru oluşturmaya kararlıyız dedi

Görgün, X platformundaki paylaşımında, savunma ve havacılık sanayisinin haziran ayında 563 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdiğini belirtti. Ayrıca, "İlk 6 ayda ihracatımız geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 21,6 artarak 2 milyar 883 milyon dolar oldu." ifadesini kullandı.

Görgün, ihracat stratejilerinin temel hedefinin, yüksek katma değerli ürünlerin ihracatında sürdürülebilir bir artış sağlamak olduğunu vurgulayarak şunları ekledi:

"İhracatımızın artmasına öncülük eden tüm şirketlerimizi ve çalışanlarını yürekten tebrik ediyorum. Bugün itibarıyla, Türk savunma ve havacılık ürünlerinin 185 ülkede başarıyla kullanıldığını gururla paylaşmak isterim. Türkiye savunmasına güvenen ve yerli, milli sistemlerimizi envanterlerine ekleyen ülkelere de bu vesileyle teşekkür ediyorum. Savunma ve havacılık sanayisi, 'yükselen Türkiye'nin güçlenen yıldızı' olarak, ülkemizin gururu olmaya devam edecek."