Gazze'den yayın yapan El-Aksa televizyonunun Telegram platformundaki hesabında paylaşılan habere göre, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik akşam saatlerinde başlattığı şiddetli bombardıman sürüyor.

Yunanistan Savunma Bakanı Dendias: Türkiye İHA alanında çok ilerledi Yunanistan Savunma Bakanı Dendias: Türkiye İHA alanında çok ilerledi

Habere göre, İsrail, bu gece yarısında gerçekleştirilen hava saldırılarında Şifa ve Endonezya hastanelerinin çevresi ile Gazze Şeridi'ndeki Bureyc Mülteci Kampı'nı hedef aldı.

Gazze Şeridi'nin kuzeydoğusunda, İsrail ordusuna ait bir tankın anti-zırh füzeleri ile hedef alındığı bildirilirken, Gazze'nin farklı bölgelerinde Filistin direniş güçleri ile İsrail güçleri arasında silahlı çatışmaların yaşandığı belirtildi.

Ayrıca, Hamas'ın askeri kanadı olan İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın açıklamasına da yer verilen haberde, Kassam Tugayları mensuplarının Beyt Hanun ve Bureyc Mülteci Kampı'nın doğusunda İsrail'in kara saldırısına karşı koyduğu ve bölgede yoğun çatışmaların yaşandığı ifade edildi.

Kudüs Seriyyeleri de Telegram hesabından yaptığı açıklamada, ileri gruplarının cephelerde bulunduğunu ve zaman zaman Gazze Şeridi'ne doğru ilerlemeye çalışan düşman güçlerine karşı direndiklerini belirtti.

Editör: Mustafa Yıldız