İsrail güçleri, Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde gece saatlerinde baskınlar düzenledi. Baskınların hedefi Nablus, Cenin ve El-Halil kentleri oldu.

İran'ın kamikaze İHA'ları İsrail'i hedef aldı İran'ın kamikaze İHA'ları İsrail'i hedef aldı

Filistin haber ajansı WAFA'ya göre, El-Halil'in güneyinde yer alan El-Fevvar Mülteci Kampı'na düzenlenen baskında en az 10 Filistinli gözaltına alındı. İsrail güçleri, rastgele ateş açarak Filistinlilerin evlerine girdi, mülteci kampındaki camiyi bastı ve minaresine İsrail bayrağı astı.

Nablus'un doğusundaki Balata Mülteci Kampı'na yapılan baskında, İsrail güçleri ile Filistinliler arasında çatışmalar çıktı. Gözaltına alınan kişilerin sayısı verilmedi ancak çatışmaların yaşandığı belirtildi.

Cenin'in güneyindeki Cebeğ beldesinde de İsrail güçlerinin düzenlediği baskınlar sırasında çatışmalar meydana geldi.

Her gün Batı Şeria'nın farklı bölgelerine baskınlar düzenleyen İsrail güçleri, bu operasyonlar sırasında Filistinlileri gözaltına alıyor ve Filistinlilere ait evleri yıkıyor. Filistinlilerin bu tür saldırılara karşı tepki göstermesi sonucu çıkan çatışmalarda ise çok sayıda ölü ve yaralı oluyor.

Son verilere göre, işgal altındaki Batı Şeria'da İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 144 Filistinli yaşamını yitirdi.

Editör: Mustafa Yıldız