Reisi'yi taşıyan helikopter kazasına ilişkin ön rapor yayımlandı Reisi'yi taşıyan helikopter kazasına ilişkin ön rapor yayımlandı

Gazze'de yaşanan son gelişmelere göre, İsrail güçleri stratejik bir konum değişikliği gerçekleştirdi. El-Hadra ve Ez-Zeytun mahallelerinden 3 kilometre batıya doğru hareket eden İsrail güçleri, aynı zamanda Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliya bölgesindeki Ebu Şerh Kavşağı, Gazze şehrinin merkezindeki Es-Saraya ile El-Cela Caddesi'ndeki Dubayt kavşaklarından geri çekildi.

Tel el-Heva Mahallesinden ayrılan İsrail askeri araçları, Gazze şehrinin batısındaki Er-Reşid Caddesi'nde konuşlandı. Ancak, Saftavi, Ebu Şerh Kavşağı ve El-Kerame bölgeleri İsrail güçleri tarafından ciddi şekilde tahrip edildi.

Bu geri çekilmeler, En-Nasr Mahallesi, Şifa Hastanesi çevresi, Es-Seraya bölgesi ile Gazze şehrinin güneyindeki Es-Sabra Mahallesi'nde Filistinli gruplarla yoğun çatışmaların yaşandığı bir dönemde meydana geldi. İsrail'in stratejik konum değişiklikleri, bölgedeki gerilim ve çatışma dinamiklerinde önemli bir evrimi temsil ediyor.