Gazze'de yaşanan son gelişmelere göre, İsrail güçleri stratejik bir konum değişikliği gerçekleştirdi. El-Hadra ve Ez-Zeytun mahallelerinden 3 kilometre batıya doğru hareket eden İsrail güçleri, aynı zamanda Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliya bölgesindeki Ebu Şerh Kavşağı, Gazze şehrinin merkezindeki Es-Saraya ile El-Cela Caddesi'ndeki Dubayt kavşaklarından geri çekildi.

Tel el-Heva Mahallesinden ayrılan İsrail askeri araçları, Gazze şehrinin batısındaki Er-Reşid Caddesi'nde konuşlandı. Ancak, Saftavi, Ebu Şerh Kavşağı ve El-Kerame bölgeleri İsrail güçleri tarafından ciddi şekilde tahrip edildi.

Hollanda Savunma Bakanı Ollongren, Avrupa'nın silah üretimini hızlandırması gerektiğini söyledi Hollanda Savunma Bakanı Ollongren, Avrupa'nın silah üretimini hızlandırması gerektiğini söyledi

Bu geri çekilmeler, En-Nasr Mahallesi, Şifa Hastanesi çevresi, Es-Seraya bölgesi ile Gazze şehrinin güneyindeki Es-Sabra Mahallesi'nde Filistinli gruplarla yoğun çatışmaların yaşandığı bir dönemde meydana geldi. İsrail'in stratejik konum değişiklikleri, bölgedeki gerilim ve çatışma dinamiklerinde önemli bir evrimi temsil ediyor.