Filistin resmi haber ajansı WAFA'ya göre, İsrail savaş uçakları Gazze'nin kuzey bölgeleri olan Beyt Hanun, Beyt Lahiye ve Keramet Mahallesi'ne ardışık yoğun hava saldırıları düzenledi. Kentin güneydoğu bölgesi de hava ve topçu saldırılarına maruz kaldı. Ayrıca, Şeyh Rıdvan, Nasr Mahallesi, Şatı Mülteci Kampı ve çevresine yönelik saldırılar devam etti.

İsrail topçu birlikleri, Türkiye-Filistin Dostluk Hastanesi çevresini hedef almaya devam etti. Bu hastane daha önce çalışmalarını durdurduğunu açıklamıştı.

Gazze'nin güneyindeki Tel el-Heva Mahallesi'nde bulunan Filistin Kızılayı'na bağlı Kudüs Hastanesi çevresine de hava saldırıları düzenlendi. İsrail ordusu, hastaneyi vurma tehditlerini sürdürdü. Filistin Kızılayı, hastanenin boşaltılması tehditlerine karşı 14 bin kişinin güvenli bir sığınak olarak kullandığı hastanenin kesinlikle boşaltılmayacağını ve hizmete devam edeceğini açıklamıştı.

NATO Savunma Bakanları Toplantısı, ikinci gününde devam ediyor NATO Savunma Bakanları Toplantısı, ikinci gününde devam ediyor

Cibaliya Mülteci Kampı'na yapılan İsrail saldırısında ölü, yaralı ve kayıp sayısının 1000'e ulaştığı bildirildi. Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, Facebook sayfasında açıklama yaparak, "Cibaliya katliamında şehit, yaralı ve kayıp sayısı 1000" ifadelerini kullandı. Kudra, daha fazla ayrıntı vermedi. İsrail'in Cibaliya Mülteci Kampı'na ikinci bombardımanı sonucunda onlarca kişi hayatını kaybetmiş ve yaralanmıştı. Sivil savunma ekipleri ve bölge sakinleri arama kurtarma çalışmalarına başlamıştı. İsrail savaş uçaklarının saldırısında ilk belirlemelere göre 100 kişi hayatını kaybetmiş ve 6 Blok Mahallesi tamamen tahrip olmuştu.