Zelenskiy: ABD'de yeni yönetim gelirse onlarla çalışmak zorundayız Zelenskiy: ABD'de yeni yönetim gelirse onlarla çalışmak zorundayız

İsrail, 7 Ekim'de başlattığı Gazze'ye yönelik saldırılarını uluslararası kamuoyundan gelen ateşkes çağrılarına rağmen şiddetlendirerek sürdürüyor.

İsrail ordusu, son 24 saat içinde Gazze Şeridi genelinde 450 noktayı hava saldırılarıyla vurduğunu açıkladı. Hedef alınan bölgeler arasında Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugaylarına ait olduğu iddia edilen tüneller, gözlem noktaları ve diğer hedefler bulunuyor.

Açıklamada ayrıca İsrail kara birliklerinin Gazze'de Kassam Tugaylarına ait bir askeri üssü ele geçirdiği de belirtildi.

İsrail ordusu, Gazze'ye yönelik hava saldırılarını son günlerde şiddetlendirdi ve Gazze'deki iletişim ve internet hizmetlerini büyük ölçüde etkiledi.

Gazze'deki Filistin hükümeti, bölge genelindeki hastanelerin İsrail bombardımanına maruz kaldığını rapor etti. Bölgedeki sivil yerleşimler de saldırılar sonucu büyük zarar gördü.

Daha önce Gazze Şeridi'nde kesilen internet ve iletişim hizmetlerinin, aşamalı olarak yeniden sağlanmaya başlandığı bildirildi. Ancak İsrail'in abluka altındaki Gazze'ye yönelik yoğun saldırıları, bu iletişim ve internet erişiminin kesilmesine neden olmuştu.