İsrail'in beklenen insani ateşkes öncesinde Gazze Şeridi'ndeki Han Yunus, Deyr el-Belah ve Cibaliya bölgelerini bombalaması sonucunda 44 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi de yaralandı.

Filistin haber ajansı WAFA'ya göre, Han Yunus Mülteci Kampı'nın batısındaki Hamed kentindeki bir binaya düzenlenen hava saldırısında en az 15 kişi öldü, çoğunluğunu çocuk ve kadınlar oluşturan 25 kişi yaralandı.

Gazze'nin orta kesimindeki Deyr el-Belah bölgesinde Ebu Şemmas ailesinin evine düzenlenen bombardımanda 24 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi saldırıdan sağ kurtuldu.

Gazze'nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı'na yönelik hava saldırısında ise 3'ü arama kurtarma ekibinden olmak üzere 5 kişi yaşamını yitirdi. Aynı bölgede bir başka eve de saldırı düzenlendi.

İsrail savaş uçakları Nasrallah konuşurken Beyrut semalarında ses hızını aştı İsrail savaş uçakları Nasrallah konuşurken Beyrut semalarında ses hızını aştı

Wafa, Abdu Rabbu, Ebu Gazze, Ebu Şemmas ve Er-Riyati ailelerinden ölen ve yaralananların Aksa Şehitleri Hastanesine nakledildiğini bildirdi.