ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ve İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, Tel Aviv'de gerçekleştirdikleri savaş kabinesi toplantısının ardından birlikte açıklama yaptı.

Gallant, "ABD'nin her zaman iyi bir müttefik olduğunu biliyoruz, ancak bugün İsrail ve tüm dünya, kendi gözleriyle bunu gördü. Blinken'ın bu hafta ikinci ziyareti ve Washington'dan diğer üst düzey yetkililerin İsrail'i ziyareti, Akdeniz'de Amerikan bayrağının dalgalanmasının ne anlama geldiğini herkese gösterdi." dedi.

Ayrıca, Gazze sınırında bulunan İsrail vatandaşları ve askerlerine desteklerini vurgulayarak, "Bu savaş uzun ve bedeli ağır olacak, ancak kazanacağız." ifadelerini kullandı.

Putin, Rus ordusundaki asker sayısını yaklaşık 170 bin artırdı Putin, Rus ordusundaki asker sayısını yaklaşık 170 bin artırdı

Blinken'ın açıklamaları ise bu habere dahil edilmemiş. Blinken ve Gallant'ın İsrail ziyaretleri ve görüşmeleri, Gazze'deki son çatışmaların ardından gerçekleşti. Blinken, İsrail'i ziyaretinin ardından bölge turuna çıkarak Ürdün, Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır'ı ziyaret etti.