İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, Lübnan'a yönelik gözdağı vererek Gazze'deki saldırıları örnek gösterdi. Gallant, "Lübnan vatandaşlarına söylüyorum, Gazze'deki vatandaşların beyaz bayraklarla kıyı boyunca yürüdüğünü ve güneye doğru ilerlediğini görüyorum." dedi.

Gallant, İsrail'in kuzeyindeki bir askeri üste yaptığı ziyarette, Lübnan sınırındaki gerginlikle ilgili açıklamalarda bulundu. Gazze'deki saldırıların ardından yerinden edilen Filistinlileri örnek gösteren Gallant, "Lübnan vatandaşlarına söylüyorum, Gazze'deki vatandaşların beyaz bayraklarla kıyı boyunca yürüdüğünü ve güneye doğru ilerlediğini görüyorum." şeklinde konuştu.

Şili-ABD güzergahı dünyadaki en türbülanslı rota Şili-ABD güzergahı dünyadaki en türbülanslı rota

Gallant, Hizbullah'ı suçlayarak, "Hizbullah bu tür hatalar yaparsa bunun bedelini ödeyecek olanlar, öncelikle Lübnan vatandaşlarıdır. Gazze'de yaptığımızı Beyrut'ta da nasıl yapacağımızı biliyoruz." dedi.

Ayrıca, İsrail ordusu ile Hizbullah arasındaki çatışmalarda 70 Hizbullah mensubu ile 4 İsrail askerinin hayatını kaybettiğini belirtti. Gallant, "Pilotlarımız kokpitte oturuyor, uçaklarının burnu kuzeye bakıyor. Güneyde (Gazze'de) yapacak işimiz var ama hava kuvvetlerimizin yüzü kuzeye dönük." şeklinde değerlendirmede bulundu.