İsrail'in 27 Ekim'de Gazze Şeridi'ne başlattığı kara operasyonunda yaşanan kayıplar giderek artıyor. İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) tarafından yapılan açıklamaya göre, kara operasyonunun bir gününde 10 asker hayatını kaybetti.

İsrail ordusu, Gazze'de Han Yunus, Şucaiyye ve Nusayrat bölgelerini bombaladı İsrail ordusu, Gazze'de Han Yunus, Şucaiyye ve Nusayrat bölgelerini bombaladı

Şucaiyye Mahallesi'nde meydana gelen şiddetli çatışmalarda 9 askerin öldüğü ve Gazze'nin kuzeyinde başka bir çatışmada 1 askerin yaşamını yitirdiği belirtildi. Bu son gelişmeyle birlikte İsrail'in kara operasyonunda hayatını kaybeden asker sayısı 105'e yükseldi.

Albay Itzhak Ben Basat ve Yarbay Tomer Grinberg gibi önemli isimlerin de bulunduğu ölen askerler arasında, Golani Tugayı'nın ileri üssünün lideri de yer alıyor. İsrail medyası, Ben Basat'ın kara operasyonundaki en kıdemli subay olduğunu ve askerlerin Şucaiyye'de pusuya düşürüldükten sonra Hamas ile çatışmaya girdiğini belirtti. Golani Tugayı'na bağlı askerler ve komutanlar, yaklaşık bir haftadır Şucaiyye'de operasyonlarını sürdürüyor.