İsrail ordusu, Batı Şeria'nın Nablus kentindeki Balata Mülteci Kampı'ndaki Fetih Hareketi karargahına yönelik gerçekleştirdiği silahlı insansız hava aracı (SİHA) saldırısında 5 kişi yaşamını yitirdi, 2 kişi ise ağır yaralandı.

AKINCI'nın İran'da üstlendiği görev dünya basınında AKINCI'nın İran'da üstlendiği görev dünya basınında

Filistin devlet televizyonu ve Filistin haber ajansı WAFA'nın aktardığı habere göre, İsrail ordusu Balata Mülteci Kampı'ndaki Fetih Hareketi karargahını SİHA ile vurdu. Saldırı sonucunda 5 Filistinli hayatını kaybederken, 2 kişi ağır yaralandı. Binada çıkan yangın, ciddi maddi hasara neden oldu.

Aynı gün içinde İsrail güçleri, Batı Şeria'nın Tubas kentinde gerçekleştirdiği baskında ateş açtı. Bu olayda Filistinli genç Ömer eş-Şahruri (18) hayatını kaybederken, 2 Filistinli de yaralandı. Tubas kentindeki baskına karşı çıkan Filistinliler ile İsrail askerleri arasında çatışmalar yaşandı.

Bugünden itibaren, Nablus'taki Balata Mülteci Kampı'na düzenlenen SİHA saldırısıyla birlikte, 7 Ekim'den bu yana işgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs'te gerçekleşen İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında toplamda 212 Filistinlinin hayatını kaybettiği belirtildi.