Azerbaycan Başsavcılığı ve Devlet Güvenlik Servisi tarafından yapılan ortak açıklamada, eski Karabağ yöneticisi Arayik Harutyunyan'ın 3 Ekim'de Hankendi şehrinde yakalandığı ve Bakü'ye getirildiği duyuruldu. Harutyunyan, 2. Karabağ Savaşı sırasında Azerbaycan'ın Gence şehrine düzenlenen balistik füze saldırılarının emrini verdiğini açıkça itiraf etmişti. Bu saldırılarda birçok sivil hayatını kaybetmişti.

ABD, Gazze saldırısının finansmanı için İsrail'e tarihinin en büyük askeri yardımını veriyor ABD, Gazze saldırısının finansmanı için İsrail'e tarihinin en büyük askeri yardımını veriyor

Harutyunyan hakkında Azerbaycan'da daha önce gıyabi tutuklama kararı verilmiş ve uluslararası arama kararı çıkarılmıştı. 2020-2023 yılları arasında Karabağ'da işgalci yönetimin sözde "cumhurbaşkanı" olarak görev yapan Harutyunyan, sonunda yakalanmış oldu.

Ayrıca, eski sözde Ermeni yönetimi "cumhurbaşkanlarından" Arkadi Gukaysan ve Bako Saakyan ile "parlamento başkanı" Davit İşhanyan'ın da gözaltına alındığı bilgisi paylaşıldı.