Malay Mail haberine göre, Malezya Başbakanı Ismail Sabri Yaakob, başkent Kuala Lumpur'da bulunan Axiata Arena Stadyumu'nda gerçekleşen bir konuşmada, Filistin'e desteklerini dile getirdi.

Reisi'yi taşıyan helikopter kazasına ilişkin ön rapor yayımlandı Reisi'yi taşıyan helikopter kazasına ilişkin ön rapor yayımlandı

Başbakan Ismail Sabri Yaakob, Batı'nın Malezya'dan ırk ve dinlere saygıyı öğreneceğini ve Malezya'nın Filistin ile dayanışma içinde olduğunu belirtti. Kendisinin ABD, Avrupa ve İsrail'den bazı çevreler tarafından eleştirilmeye başladığını ifade etti ancak bu eleştirilerin Malezya'nın İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını kınamasına engel olamayacağını söyledi.

Başbakan, Malezya'nın tarih boyunca Filistin halkının yanında olduğunu ve Batı ülkelerinin insan haklarını savunma konusunda ayrımcı davrandığını vurguladı. İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını eleştirerek, çocukların, kadınların öldüğü, okulların ve hastanelerin bombalandığı bir durumda nerede adaletin, insanlığın ve demokratik hakların olduğunu sordu.

Ismail Sabri Yaakob ayrıca, Malezya Kraliyet Polisi Genel Müfettişi Razarudin Hüseyin'in açıklamalarına göre, Başbakan'a yönelik ölüm tehditleri aldığını ve güvenliğinin artırılacağını belirtti. Tehditlerin ekonomi ile de ilgili olabileceği ifade edildi.