Pentagon Sözcü Yardımcısı Sabrina Singh, günlük basın toplantısında ABD üslerine yapılan saldırılarla ilgili detayları paylaştı. Singh, 17 Ekim'den bu yana ABD askerlerine yönelik 58 saldırı gerçekleştiğini belirterek, tüm saldırıların başarısızlıkla sonuçlandığını ve altyapıya ciddi zarar vermediğini, hiçbir askerin ciddi yaralanmadığını ifade etti. Yaralanan askerlerin görevlerine döndüğünü açıkladı.

Irak'ta 27, Suriye'de ise 30 ila 31 saldırı olmak üzere toplamda 58 saldırının gerçekleştiğini dile getiren Singh, ABD üslerine karşılık verilmediği iddialarını reddetti. Son üç saldırıya verilen tepkileri hatırlatarak, bu saldırılarda güvenli bir evde faaliyet gösteren bir komuta kontrol ünitesi ile silah depolama tesisi ve eğitim tesislerinin vurulduğunu açıkladı.

Reisi'yi taşıyan helikopter ABD'den tedarik edilenler arasında Reisi'yi taşıyan helikopter ABD'den tedarik edilenler arasında

Singh, "Eğer daha fazla saldırı olursa, kesinlikle kendi seçeceğimiz yer ve zamanda karşılık vereceğiz." dedi ve ABD üslerine yapılan saldırıların önemli ölçüde azaldığını bildirdi.