Dmitry Medvedev, Gazze'deki bir hastaneye yapılan İsrail saldırısını kınayan bir açıklama yaptı. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Gazze Şeridi'ndeki hastaneye yapılan dehşet verici saldırı, açık bir savaş suçu olarak kabul edilmelidir" ifadesine yer verdi ve bu saldırının nihai sorumlusunu ABD olarak gösterdi.

Medvedev ayrıca, "Bu olayın nihai sorumluluğu, dünyanın farklı bölgelerinde savaşlardan kar elde edenlere, askeri endüstriyel tesisleri silahlarla doldurarak düşüncesizce büyük miktarlarda para dağıtanlara, demokratik değerleri koruma iddiasıyla yalan söyleyenlere, yani Amerika Birleşik Devletleri'ne aittir" ifadelerini kullandı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova da İsrail'in Gazze'deki el-Ehli Baptist Hastanesine düzenlediği saldırıyı eleştirdi ve bu bağlamda ABD politikalarına yönelik eleştirilerde bulundu. Zaharova, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Orta Doğu'dan gelen haberleri dehşetle izlediğini ve eski ABD Başkanı Barack Obama tarafından defalarca dile getirilen "Amerikan politikası sayesinde dünya daha güvenli hale geldi" tezini ironik bir şekilde hatırlattı. Zaharova, "Artık bu tezin ne kadar yanlış olduğunu hepimiz görüyoruz" ifadelerini kullandı.

Türk savunma sanayii Romanya'da Türk savunma sanayii Romanya'da

Hatırlatmak gerekirse, İsrail'in Gazze'deki el-Ehli Baptist Hastanesine düzenlediği saldırı sonucu ölenlerin sayısı 500'e ulaşmıştı.