Kimliği belirsiz hava araçları, Suriye'nin Deyrizor iline bağlı El Bukemal ilçesinin doğusunda bulunan İran destekli gruplara ait üç askeri noktayı vurdu.

Bu saldırılarda Harabeş, Herri ve Humeyda bölgelerindeki İran destekli gruplar hedef alındı. Harabeş bölgesindeki saldırıda ise bir radar istasyonu vuruldu.

Çin, Tayvan'a silah satışı nedeniyle 3 ABD'li şirkete yaptırım uygulayacak Çin, Tayvan'a silah satışı nedeniyle 3 ABD'li şirkete yaptırım uygulayacak

Deyrizor, Suriye-Irak sınırında stratejik bir konumda bulunuyor ve İran'dan Lübnan'a uzanan kara bağlantısını sağlayan bir geçiş noktasıdır. Aynı zamanda Irak ve Ürdün'den gelen boru hatları ve ticaret yolları da bu bölgeden geçmektedir.

Deyrizor il merkezi ve batısı, İran destekli gruplar ve Rusya'nın yardımıyla Kasım 2017'de DEAŞ'ın bölgeden çekilmesinin ardından Suriye hükümetinin kontrolüne geçti. Bu bölgede İran destekli yabancı terörist gruplar, Şam hükümetinin kara gücü olarak faaliyet göstermektedir.

Deyrizor'da bulunan İran Devrim Muhafızları Ordusu, Suriye'nin doğusunda Fırat Nehri'nin diğer tarafında bulunan PKK/YPG'nin işgal ettiği topraklarla karşı karşıya gelmekte.