Dubai'de düzenlenen Dubai Airshow 2023, havacılık sektörüne yönelik birçok yerli teknolojiyi sergiliyor. Etkinlik, 95 ülkeden 1400'den fazla katılımcıyı bir araya getirerek farklı ülkelerden gelen şirketlerin geliştirdiği hava araçları ve havacılık çözümlerini tanıtıyor.

Türk şirketleri arasında Pavelsis, Roketsan, Turkish Cargo, Turkish Technic, Garanti Kompozit, Keyvan Havacılık, Redstar Havacılık ve Transvaro da bulunuyor. Pavelsis, uçuş kontrol, haberleşme ve güç sistemleri alanında geliştirdiği ürünleri sergiliyor. Şirketin standında, elektrik güç dağıtım sistemleri, insanlı ve insansız hava aracı iç haberleşme sistemleri, Yer Haberleşme Arayüz Ünitesi, insanlı ve insansız hava aracı uçuş kontrol sistemleri, Arayüz Körleme Birimi, MIL-STD-1553 Ipcore ve Test Sistemi gibi ürünler tanıtılıyor.

İHA'larla güneş enerji santrallerindeki arızalar tespit ediliyor İHA'larla güneş enerji santrallerindeki arızalar tespit ediliyor

Pavelsis İş Geliştirme Direktörü Işıl Özden, Dubai Airshow 2023'ün, bölgedeki iş birliklerini artırmayı amaçladıklarını belirtti. Özden, Türk firmalarının ürün niteliği, maliyet ve hız açısından global rakiplerinden önde olduğunu söyleyerek, Körfez bölgesindeki havacılık yatırımlarında Türk firmalarının önemli bir rol oynadığını vurguladı.