TBMM Milli Savunma Komisyonu üyeleri, SSB Başkanı Haluk Görgün'ü ziyaret etti. Görgün, komisyon üyelerine Türk savunma sanayi ürünlerini sergiledi ve projeler hakkında bilgi verdi.

Hulusi Akar, Görgün'ün SSB Başkanlığı'nın sektöre büyük kazanım sağladığını ifade ederek Türkiye'nin savunma sanayisindeki ilerlemeyi vurguladı. Akar, hafif silahlar sınıfında elde edilen başarıyı örnekleyerek gençlere güven çağrısı yaptı.

Görgün, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yakın iş birliğiyle ürünler geliştirildiğini, yerlileştirme ve millileştirmenin önemini vurgulayarak uluslararası alanda 170'ten fazla ülkeye savunma sanayi ürünleri ihraç edildiğini belirtti. Geçen yıl 4,4 milyar dolarlık savunma sanayi ihracatı gerçekleştirildiğini açıklayan Görgün, bu başarıyı daha da artırmak için çalışacaklarını ve bu yılki hedeflerinin 6 milyar dolar olduğunu söyledi.

Küresel savunma ve havacılık şirketleri yılın ilk yarısında yatırımcısını sevindirdi Küresel savunma ve havacılık şirketleri yılın ilk yarısında yatırımcısını sevindirdi

Savunma sanayisinin Türkiye'de 12 milyar dolarlık ciroya, 80 binin üzerinde çalışana ve 2500'ün üzerinde firma sayısına ulaştığını ifade etti. Görgün, üretilen ürünlerin kaliteli ve saha koşullarına uygun olması gerektiğini vurgulayarak Türk savunma sanayisinin dünya genelinde tercih edilen ürünler üretebildiğini belirtti.