Silah Taşıyıcı Araçlar Projesi kapsamında düzenlenen törende, Türk savunma sanayisinin lider zırhlı kara aracı üreticilerinden FNSS tarafından geliştirilen ve uzun süredir gizli tutulan 8X8 taktik tekerlekli zırhlı araç, PARS X 8X8 olarak adlandırılarak ilk kez kamuoyuna tanıtıldı.

FNSS, dünya genelinde öne çıkan paletli ve tekerlekli zırhlı araçlarını tasarlayan, üreten ve satan bir savunma sanayi şirketidir. FNSS'nin ürün yelpazesi, 15 ton sınıfındaki paletli zırhlı araçlardan orta ağırlık sınıfındaki tanklara, 4X4'ten 8X8'e kadar taktik tekerlekli zırhlı araçlara, seyyar yüzücü hücum köprülerinden zırhlı istihkam iş makinelerine kadar geniş bir alana yayılmaktadır.

ABD Donanması, BAE Systems ile RF koruma sistemi için anlaştı ABD Donanması, BAE Systems ile RF koruma sistemi için anlaştı

Türkiye'nin yeni zırhlı aracı PARS X görücüye çıktı

PARS ailesi adı altında geliştirilen taktik tekerlekli zırhlı araçlar, yüksek hareket kabiliyeti, hız ve güvenlik seviyeleriyle öne çıkmaktadır. Türkiye'nin yeni zırhlı aracı olan PARS X 8X8, en son teknolojiye sahip görev sistemleriyle donatılacak ve kullanıcılarına üstün performans vadetmektedir. Törende, Silah Taşıyıcı Araçlar Projesi kapsamında gerçekleştirilen 300'üncü aracın teslimatı da gerçekleştirildi.