Türk savunma sektörü işbirliğiyle ABD'de kurulan mühimmat tesisi 2025'te üretime başlayacak Türk savunma sektörü işbirliğiyle ABD'de kurulan mühimmat tesisi 2025'te üretime başlayacak

İgnat, Fokus gazetesine yaptığı açıklamada, "Çok sayıda füzeyi aynı anda alamayız, bunların depolanması gerekiyor ve düşman er ya da geç bunu öğrenecek. Maalesef istihbaratları iyi çalışıyor. Bu nedenle Ukrayna'daki mühimmat depolarını dolu tutmanın pek bir anlamı yok. F-16 uçakları için de durum aynı. Her şey hazır gibi görünüyor ama biz alamıyoruz, neden? Çünkü buraya gelirlerse sadece iyi birer hedef olacaklar" şeklinde konuştu.

İgnat, ülkenin bu tedbirleri almak zorunda olduğunu belirterek, savunma kapasitesini artırmak ve potansiyel saldırılara karşı hazırlıklı olmak için çalıştıklarını ifade etti. Ancak, düşman istihbaratının faaliyetlerinin etkili olduğunu vurgulayarak, mevcut durumda mühimmat depolarını tam kapasiteyle doldurmanın riskli olabileceğine dikkat çekti.

Ukrayna'nın yeni savaş uçaklarına olan ihtiyacına rağmen, İgnat, güvenliklerini riske atmamak adına bu uçakları almak için gerekli tüm önlemlerin alınmasını beklediklerini dile getirdi. İgnat, ülkenin savunma kapasitesini güçlendirdikten sonra F-16 savaş uçaklarını edinmeye başlayacaklarını kaydetti.

Editör: Merve Tuç