Türk Hatsan Silah Şirketi tarafından üretilen ve orijinal olarak avcılık için tasarlanan BTS12 av tüfeği, askeri operasyonlarda insansız hava araçlarının (İHA) hedeflenmesinde etkinliğini kanıtlamıştır.

Yarı otomatik Hatsan BTS12, 12 kalibrelik bir kalibreye sahip ve dakikada 10 atış hızıyla 120 metreye kadar olan mesafelerde hedeflere etkili bir şekilde nişan alabilen olağanüstü bir isabetlilik sergiliyor.

Gazla çalışan bir sisteme sahip olan av tüfeği, dinamik durumlarda operasyonel verimlilik sağlayarak hızlı bir şekilde yeniden doldurmaya olanak tanır. Özellikle, çok yönlü şarj kolu, sol veya sağ elini kullanan kullanıcılar için kolayca yeniden konumlandırılabilir ve askeri personel için çok yönlülüğü artırır.

Aeon yeni nesil hassas füze sistemleri geliştiriyor Aeon yeni nesil hassas füze sistemleri geliştiriyor

Alüminyum alaşımlı namlu ve plastik dipçik ve gövde ile inşa edilen av tüfeği, 3,6 kilogram ağırlığıyla dayanıklılık ve hafif tasarım arasında bir denge kuruyor.

FPV insansız hava araçlarının geleneksel savunma sistemlerine karşı zorlu bir meydan okuma oluşturduğu modern savaşın gelişen manzarasının ortasında, Türk av tüfeğinin Ukrayna ordusu tarafından benimsenmesi, ortaya çıkan tehditlere karşı koymada çevik ve uyarlanabilir stratejilerin önemini vurgulamaktadır.