Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, İsrail'in Gazze'ye yönelik devam eden saldırılarına ilişkin Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile telefonda görüştü. Maduro, bu görüşmeye dair bir fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşarak, Gazze'deki İsrail saldırılarını kınadı.

Çin, Tayvan'ın etrafını kuşatan kapsamlı askeri tatbikata başladı Çin, Tayvan'ın etrafını kuşatan kapsamlı askeri tatbikata başladı

Maduro, Gazze'de binlerce ölüm ve felaket durumu yaşandığını belirterek, uluslararası hukukun ihlal edildiğini ve Birleşmiş Milletler kararlarına uyulması gerektiğini vurguladı. Aynı zamanda uluslararası yasallığın yeniden tesis edilmesi gerektiğini söyledi.

Venezuela'nın Filistin davasına bağlılığını yineleyen Maduro, Filistin yönetimine koşulsuz destek verdiklerini belirtti. Sivillere yönelik askeri saldırıların derhal durdurulması ve uluslararası barış konferansının düzenlenmesi gerektiğini ifade etti.

Maduro, Gazze'ye yardım gönderme kararı aldıklarını ve yakın günlerde Gazze Şeridi'ne 30 tonun üzerinde insani yardım göndereceklerini açıkladı.