Defence Review'un bildirdiğine göre, Yunan Hava Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı, 8 ila 10 ek yeni uçak alımı gerektiğini belirtti. Bu alımın Mirage 2000-5'lerin geri çekilmesinin temel bir koşulu olduğunu vurguladı.

Fransız üretici Dassault Aviation yetkilileri, müzakereler için önümüzdeki haftalarda Atina'yı ziyaret etmeyi planlıyor.

Ocak 2021'de Fransız hükümeti Yunanistan'dan 18 Rafale jeti siparişi almıştı. Bunlardan 12'si daha önce Fransız Hava Kuvvetleri'nden kullanılmış uçaklardı, diğer altısı ise F3R standardına göre üretilmiş yepyeni jetlerdi. Sipariş ayrıca Exocet gemisavar füzeleri ve SCALP seyir füzeleri de dahil olmak üzere bir dizi silahı da içeriyordu.

Boeing'in Starliner mekiğinin astronotlu uçuşu ertelendi Boeing'in Starliner mekiğinin astronotlu uçuşu ertelendi

2022'de Yunan Hava Kuvvetleri, Mirage 2000 EGM/BGM filosunu emekliye ayırdı. Şu anda 331 Filosu “Theseus” tarafından uçurulan 24 Mirage 2000-5 avcı uçağını hala işletiyordu.

Bu savaş uçaklarının, özellikle diğer uçaklarla iletişimini geliştirmek için Link-16 terminalleri ile modernizasyonu, maliyet ve etkinlik endişeleri nedeniyle askıya alındı.

Yunanistan, 40 Lockheed Martin F-35A beşinci nesil avcı uçağı ile birlikte 2025'ten önce 40'a yakın Rafale satın alma planlarını açıkladı.