Çin, Tayvan'a silah satışı nedeniyle 3 ABD'li şirkete yaptırım uygulayacak Çin, Tayvan'a silah satışı nedeniyle 3 ABD'li şirkete yaptırım uygulayacak

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Batı Balkanlar ziyaretinin bir parçası olarak Karadağ Cumhurbaşkanı Jakov Milatovic ile başkent Podgoritsa'da bir araya geldi. Görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında von der Leyen, Karadağ'ın AB üyeliği için daha ilerlemesi gereken yollar olduğunu söyledi. AB'ye katılım için henüz kesin bir takvim olmadığını belirtirken, reformların uygulanmasının önemine vurgu yaptı. Von der Leyen, Karadağ'ın kendi kararlarını alabilme yeteneğine sahip olduğunu ve ülkenin doğru yolda ilerlemesi gerektiğine inandığını ifade etti.

Karadağ Cumhurbaşkanı Milatovic de ülkesinin AB üyeliği hedefine kararlılıkla ilerlediğini ve bu amacı gerçekleştirmek için attıkları adımları kanıtladığını belirtti. Yeni hükümetin de Karadağ'ın AB üyeliği perspektifinin farkında olduğunu ve bu hedefe yönelik kararlılıklarını sürdüreceklerini söyledi.