Almanya Savunma Bakanı Peter Pistorius, Brüksel'deki NATO toplantısı öncesinde yaptığı açıklamada, İsrail'in varoluş mücadelesi verdiğini ve "İsraillilerin yanındayız." dedi.

Pistorius, İsrail'in Almanya'dan savaş gemileri için mühimmat talebinde bulunduğunu ve bu taleplerin İsraillilerle görüşüleceğini açıkladı. Ayrıca, 2 insansız hava aracı taleplerini karşılayacaklarını ve sıhhi malzeme desteği çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

ABD'de, İsrail ve Ukrayna'ya yardımı da içeren 111 milyar dolarlık güvenlik paketi sunuldu ABD'de, İsrail ve Ukrayna'ya yardımı da içeren 111 milyar dolarlık güvenlik paketi sunuldu

Almanya, NATO'nun gelecekteki caydırıcılık ve savunma stratejisi için 35 bin askeri yüksek hazırlık seviyesinde tutacağını vurguladı. Pistorius, "Bu, bölgesel savunma planlarının somut güçlerle desteklenmesi meselesi. Fiilen her şeyimizi ortaya koyuyoruz." şeklinde konuştu.

Almanya, 2025 yılı itibarıyla Avrupa'daki NATO kuvvetleri için 35 bin asker, 200'e yakın uçak, fırkateyn ve korvet temin edecek. Bu adımlar, NATO'nun savunma stratejisinin güçlendirilmesine önemli katkılar sağlıyor.