Çin'in Batı Tiyatro Komutanlığı 77. Grup Ordusu'nun bir parçası olan PLAGF 150 tarafından gerçekleştirilen canlı atış tatbikatı sırasında gelişmiş Type 625 sistemleri tanıtıldı.

Bayraktar TB3 SİHA 36 bin feet irtifaya çıktı Bayraktar TB3 SİHA 36 bin feet irtifaya çıktı

Bu hava savunma sistemleri özellikle alçak irtifa hava tehdidine karşı geliştirildi. Su-25 gibi alçaktan uçan uçaklara ve savaş dronlarına karşı etkili bir savunma sağlamak amacıyla tasarlanan sistem, Çin'in hava savunma kapasitesini güçlendirmeyi hedefliyor.

Çin Type 625 hava savunma sistemi, sekiz tekerlekli bir taktik şasi üzerine monte edilmiş kendinden tahrikli bir uçaksavar silahı (SPAAG) olmasının yanı sıra dört füze rampasından oluşuyor. SPAAG, benzersiz bir 6 namlulu 25 mm Gatling topu ve dört kısa menzilli karadan havaya füzeye sahip.

Geliştirilmiş radar, bilgisayar sistemleri ve veri bağlantısı ile donatılan Type 625, 25x287mm mühimmat teknolojisini kullanarak hava tehditlerine karşı güçlü bir savunma sağlıyor. Çin güvenlik kaynaklarına göre, sistemin alçaktan uçan hedeflere karşı yüksek hassasiyetle müdahale edebilme yeteneği, ülkenin savunma kapasitesini önemli ölçüde artırıyor.