Elon Musk, sahibi olduğu Starlink uydu internet sistemi firmasının Gazze Şeridi'ndeki tanınmış uluslararası yardım kuruluşlarına bağlantı hizmeti sunacağını açıkladı. Gazze Şeridi'nde İsrail'in uyguladığı ablukanın bir sonucu olarak sabit hat, cep telefonu ve internet iletişim hizmetlerinin tamamen kesilmesi, X sosyal medya platformunda birçok kullanıcının insani yardım koordinasyonu için Starlink uydu sisteminin hizmete sunulmasını talep etmesine neden olmuştu.

Reisi'yi taşıyan helikopter ABD'den tedarik edilenler arasında Reisi'yi taşıyan helikopter ABD'den tedarik edilenler arasında

Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Gıda Programı (WFP) İcra Direktörü Cindy McCain, X sosyal medya platformunda yaptığı paylaşımda, Gazze'deki iletişim kesintisinin hayat kurtaran gıda yardımlarını olumsuz etkilediğini ve insani yardım için sürdürülebilir erişim ve operasyon yapma ihtiyacının her geçen dakika daha da arttığını ifade etmişti. Elon Musk'ın Starlink'in bu bölgede hizmet sunma kararı, insani yardım kuruluşlarının çalışmalarını desteklemeyi amaçlıyor.