Hizbullah, İsrail'in kuzeyine düzenlediği saldırılar hakkında açıklama yaptı. Açıklamada, Hizbullah'ın saha komutanı Talib Sami Abdullah'ın, İsrail'in Lübnan'ın güneyindeki Cuvaya beldesine düzenlediği hava saldırısında öldürülmesine misilleme olarak, İsrail'in Ayn Zeitim ve Yukarı Celile bölgesindeki Amad askeri üssüne katyuşa füzeleriyle saldırı gerçekleştirildiği belirtildi. Ayrıca, İsrail'in sınır hattında yer alan Ramsa ve Ruveysa Kurun askeri mevzileri ile Sasa'daki Blasan askeri endüstri tesisinin güdümlü füzelerle hedef alındığı kaydedildi.

Hizbullah, İsrail'in kuzeydeki Meron üssünde bulunan hava kontrol birimi ve hava operasyon dairesini de katyuşa füzeleri ve topçu atışlarıyla vurduğunu açıkladı.

Siyah boyalı Ukrayna İHA'ları Astrahan'daki Rus hedeflerini vurdu Siyah boyalı Ukrayna İHA'ları Astrahan'daki Rus hedeflerini vurdu

İsrail ordusundan yapılan açıklamalara göre, Lübnan'dan İsrail'e önce 90, ardından yaklaşık 70 füze fırlatıldı. Düşen füzeler nedeniyle bazı bölgelerde yangın çıktığı bildirildi.

İsrail, Hizbullah'ın bu saldırılarına misilleme olarak, Lübnan'ın Yarun beldesine ve sınır hattındaki Teyr Harfa, Marun Ras, Hanin beldelerine hava saldırıları düzenledi. Lübnan resmi haber ajansı NNA, İsrail ordusunun bu beldeleri hedef aldığını doğruladı.