Berlin Güvenlik Konferansı'nda konuşan Kajsa Ollongren, "Avrupa olarak silah ve mühimmat üretimini hızlandırmalıyız." dedi. Ollongren, Avrupa ülkelerinin caydırıcılık konusunda yeniden harekete geçmesini isteyerek, "Bu konuda uzun vadeli bir bakış açısına sahip olmalıyız. Bu da savunmaya yönelik yapısal yatırımlar yapmak, silahlı kuvvetlerimizi güçlendirmek anlamına geliyor. Çünkü AB sert güce sahip olmadan yumuşak güç olamaz." şeklinde konuştu.

Ollongren, Avrupa ülkelerinin savaşları önlemek istiyorlarsa "savaşa uygun" hale gelmeleri gerektiğini savunarak, "Bunun için stoklarımızı, mühimmatımızı, yakıtımızı, teçhizatımızı yenilememiz, Avrupa savunma sanayisinin üretim kapasitesini arttırmamız gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Çin ve BAE, temmuz sonuna kadar sürecek ortak hava tatbikatına başladı Çin ve BAE, temmuz sonuna kadar sürecek ortak hava tatbikatına başladı

Alman mevkidaşı Boris Pistorius ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından iki ülke arasında güvenlik ve savunma işbirliğini geliştirmeye yönelik bir anlaşma imzalandı.