Çin, Tayvan'a silah satışı nedeniyle 3 ABD'li şirkete yaptırım uygulayacak Çin, Tayvan'a silah satışı nedeniyle 3 ABD'li şirkete yaptırım uygulayacak

İngiltere Başbakanlık Ofisi, 10 Numara'dan yapılan açıklamada, İngiltere Maliye Bakanı Sunak ve İsrail Başbakanı Netanyahu'nun, Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın İsrail'e yönelik dün başlattığı saldırılar sonrasında gerçekleştirdiği telefon görüşmesine dair bilgi verdi.

Görüşme sırasında Sunak'ın, İngiltere'nin İsrail'e tam destek verdiğini ve bu desteğin koşulsuz olduğunu ilettiği ifade edildi. Açıklamada, "Başbakan Sunak, Başbakan Netanyahu'ya İsrail'in ihtiyaç duyduğu her alanda yardımcı olmayı teklif etti." ifadesi kullanıldı.

Açıklamada ayrıca Sunak'ın, dünya genelinde birlik ve dayanışma sağlanması için yürüttüğü diplomatik çabalara vurgu yapıldı ve Netanyahu'nun İngiltere'ye sağladığı destekler için teşekkür ettiği belirtildi.

Ayrıca, Sunak'ın İngiltere'deki Yahudi toplumunun güvenliği için atılan adımlardan da bahsettiği ve iki liderin gelişmelerle ilgili yakın temas içinde olmayı kabul ettiği açıklamada ifade edildi.