Gazze'ye yönelik saldırılar devam ediyor. İsrail ordusu, 7 Ekim'den bu yana Gazze'ye düzenlediği saldırılarda, yaralılar, hastalar ve yerinden edilmiş binlerce Filistinliyi hedef almaya devam ediyor.

Son 24 saat içinde, Şifa Hastanesi, Endonezya Hastanesi, Nasr Çocuk Hastanesi, Rantisi Çocuk Hastanesi, El-Avde Çocuk Hastanesi ve Kudüs Hastanesi ile çevreleri şiddetli saldırılara maruz kaldı. İsrail güçleri, Gazze'deki en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesi çevresine düzenlediği saldırılarda 6 kişi hayatını kaybetti.

Şifa Hastanesi içindeki bir poliklinik binası da bombalandı ve aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu çok sayıda Filistinli hayatını kaybetti. Gazze Şeridi'ndeki Rantisi İhtisas Çocuk Hastanesi ve Gazze'nin kuzeyindeki Kudüs Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesi de saldırılara hedef oldu. Oksijensiz kalan bir çocuk, Gazze'deki bir hastanede yaşamını yitirdi.

Saldırılar sonucu Gazze'deki hastanelerin büyük bir kısmı çalışamaz hale geldi. 35 hastaneden 18'i, saldırılar nedeniyle hizmet veremez duruma geldi.

ABD, Kızıldeniz'de ticari gemilere yönelik saldırılarda 3 İHA'yı düşürdüğünü duyurdu ABD, Kızıldeniz'de ticari gemilere yönelik saldırılarda 3 İHA'yı düşürdüğünü duyurdu

Saldırıların başladığı 7 Ekim'den bu yana Gazze'deki binlerce yaralı ve sivil, sığındıkları sağlık tesislerinin İsrail ordusu tarafından hedef alınmasıyla büyük risk altında bulunuyor.