İsrail ordusu, işgal altındaki Batı Şeria'nın Cenin kentinde düzenlediği baskının ardından geri çekildi.

Gece saatlerinde başlayan operasyonda İsrail güçleri, buldozerlerle yolları kazarak bazı dükkanları yıktı ve evleri tahrip etti. Cenin kent merkezi ve Mülteci Kampı'nda yaşanan bu müdahalenin ardından, İsrail birimleri yaklaşık 18 saat sonra kentten ayrıldı.

Birleşik Krallık'ın Trident füze testleri yeniden başarısızlıkla sonuçlandı Birleşik Krallık'ın Trident füze testleri yeniden başarısızlıkla sonuçlandı

Gece boyunca gerçekleştirilen baskında, İsrail güçleri Cenin Mülteci Kampı ile 3 hastaneyi kuşatmış ve Filistinlilerle çatışmıştı. Filistin devlet televizyonuna göre, İsrail askeri araçları ve buldozerler, Cenin'e yönelik baskınlar düzenleyerek Cenin Devlet Hastanesi, İbn Sina Hastanesi ve Er-Razi Hastanesi'ni çevrelemişti.

Cenin Belediye Başkanı Nidal el-Ubeydi, İsrail ordusunun kenti ve Cenin Mülteci Kampı'nı "kapalı askeri bölge" ilan ettiğini açıklamıştı. Ayrıca, Filistin Sağlık Bakanlığı'nın yazılı açıklamasında, İsrail güçlerinin Cenin'de 2 Filistinli çocuğu gerçek mermiyle vurarak öldürdüğü bildirildi.

Editör: Mustafa Yıldız