Gazze Şeridi'nde İsrail ordusunun saldırıları 42. gününde devam ediyor. Kuzey ve güney bölgeleri karadan ve havadan etkileniyor. BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği, İsrail'in Güney Gazze'ye doğru ilerlemesi durumunda durmaları çağrısında bulunuyor. Cibaliya Mülteci Kampı'ndaki bir yerleşim alanına düzenlenen saldırıda El-Felah Okulu bombalanıyor; çok sayıda ölü ve yaralı var.

Sabra Mahallesi'nde gerçekleşen saldırıda da birçok kişi hayatını kaybediyor. Cenin kentine yapılan baskında onlarca askeri araç kullanılıyor, Mescid-i Aksa ise kısıtlamalar nedeniyle sakin geçiyor. Şifa Hastanesi'nde yaşanan insani kriz devam ediyor, 7 binden fazla kişi ölümle karşı karşıya.

Dünya Gıda Programı, Gazze Şeridi'nin geniş çapta açlıkla mücadele ettiğini belirtiyor. Gazze'nin kuzeyindeki saldırılar, Cibaliya Mülteci Kampı, Beyt Lahiya ve Gazze kenti üzerinde yoğunlaşıyor. Zeytun Mahallesi'ndeki El-Felah Okulu'nun bombalanması sonucu çok sayıda ölü ve yaralı olduğu bildiriliyor.

Katar: Hamas, Biden'ın son ateşkes teklifi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor Katar: Hamas, Biden'ın son ateşkes teklifi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor

Saldırılar Gazze'nin güneyinde de devam ediyor; Han Yunus ve Refah kentleri hedef alınıyor. Büyük Cami'nin arka sokağında ve Eş-Şabura Mülteci Kampı'nda düzenlenen saldırılarda ölü ve yaralıların olduğu belirtiliyor. Ancak, kesin bilgiler henüz paylaşılmadı.