Açıklamaya göre, Kassam Tugayları Tal Al-Sultan mahallesindeki Al-Bahr Caddesini izleyerek birkaç gün boyunca pusu kurmayı titizlikle planladı. 

Bu sabah erken saatlerde bir Merkava tankı özel olarak hazırlanmış bir mayının üzerinden geçerek tankın imha olmasına ve mürettebatının ölümüne neden oldu. Askerlerin kalıntılarının ve tank enkazının tahliyesi birkaç saat sürdü.

Ayrıca Kassam Tugayları Refah'ın güneybatısında konuşlanmış İsrail güçlerine ağır kalibreli havan mermileri fırlattı. 

Ayrıca Gazze Şehri'ndeki Zeytun mahallesinin doğusunda bulunan bir İsrail komuta ve kontrol merkezini de hedef alarak doğrudan isabet sağladılar. Raporlara göre iki Black Hawk ve Yasour uçağı Zeytun mahallesindeki ölü ve yaralıları tahliye ederken görüldü.

İsrail medyası beş askerin Hadassah Hastanesine nakledildiğini ve ikisinin durumunun ağır olduğunu doğruladı. Daha önceki haberlerde de Refah'ın Shaboura mahallesinde önemli bir olay yaşandığı belirtilmişti.

Rusya ve Ukrayna, toplamda 190 esir askerin değişimini gerçekleştirdi Rusya ve Ukrayna, toplamda 190 esir askerin değişimini gerçekleştirdi

Kudüs Tugayları Şabura'da bir Merkava tankının hedef alınmasını ve bir diğerinin yüksek patlayıcılı bir cihazla imha edilmesini üstlendi. 

Yasin 105 füzeleriyle İsrail'e ait iki Eitan tipi aracı hedef alarak ve Şabura kampında yakın mesafeden birkaç İsrail askerini öldürerek saldırılarını sürdürdüler.

Defence Türkiye