Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Federasyonu'na bağlı Dağıstan Özerk Cumhuriyeti'ndeki Mahaçkale Havalimanı'nda dün yaşanan olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu. Peskov, bu olaylar hakkında Rusya'daki ilgili birimler tarafından Putin'e bilgi verildiğini açıkladı ve ayrıca bu akşam Rus hükümet yetkilileri ve Rusya Güvenlik Konseyi üyelerinin katılacağı geniş kapsamlı bir toplantının düzenleneceğini belirtti.

Rusya yerli barut üretimine başladığını duyurdu Rusya yerli barut üretimine başladığını duyurdu

Dağıstan'daki olayların dış müdahale sonucu gerçekleştiğini vurgulayan Peskov, "Mahaçkale Havalimanı'nda dün yaşanan olayların büyük ölçüde dış müdahalenin sonucu olduğu iyi bilinmektedir ve açıktır." dedi.

Ayrıca, Peskov Gazze'de yaşanan olayların da insanları etkilediğini söyledi ve "Gazze Şeridi'nde olup bitenler, insanların, çocukların, yaşlıların ve sağlık görevlilerinin ölümlerini gösteren televizyon görüntüleri ile birlikte, kötü niyetli kişilerin durumu kötüye kullanması ve kışkırtması çok kolay." diye ekledi.

Dün yaşanan olayların ardından Mahaçkale Havalimanı'ndaki durumun kontrol altına alındığı ve olaylarda 20 kişinin yaralandığı açıklanmıştı.

Editör: Mustafa Yıldız