Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Soçi'de düzenlenen Uluslararası Tartışma Kulübü Valday'ın yıllık toplantısı sırasında Azerbaycan'ın Karabağ bölgesindeki durumla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Lavrov, Karabağ'daki çalışmaların devam ettiğini belirterek, "Karabağ'daki durumu istikrara kavuşturma, orada güveni artırma ve Azerbaycanlılar ile Ermenilerin ortak yaşamını sürdürmesine olanak tanımak, normal yaşamın yeniden başlaması için koşullar yaratmak amacıyla Azerbaycanlı meslektaşlarımız ve komşularımızla birlikte çalışıyoruz. Umarım Erivan da bu konuya ilgi gösterir ve bu yönde çaba harcar." şeklinde konuştu.

Çin, Tayvan'a silah satışı nedeniyle 3 ABD'li şirkete yaptırım uygulayacak Çin, Tayvan'a silah satışı nedeniyle 3 ABD'li şirkete yaptırım uygulayacak

Lavrov ayrıca, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 2020'de savaşı sona erdirecek anlaşmayla Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın Karabağ'ı Azerbaycan'a vermek zorunda kaldığı iddialarını yalanladı. Lavrov, Paşinyan'ın Avrupa'da Karabağ'ı Azerbaycan toprağı olarak tanıyan bir belgeyi imzaladığını hatırlattı.