İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 7 Ekim'de Gazze Şeridi'nden gerçekleşen saldırılardaki güvenlik zafiyetini İsrail ordusu ve iç istihbarat teşkilatı Şin-Bet'e yükledi. Netanyahu, Telegram hesabında yaptığı açıklamada, bu tarihteki saldırıların öncesinde kendisine herhangi bir uyarı gelmediğini belirtti.

Rusya yerli barut üretimine başladığını duyurdu Rusya yerli barut üretimine başladığını duyurdu

Ayrıca, İsrail ordusu ve Şin-Bet'in Hamas'ın zayıflatıldığı ve durumun kontrol altına alındığı değerlendirmesinde bulunduğunu söyledi.

Ancak, bu açıklamadan kısa bir süre sonra Netanyahu, bu suçlamaları içeren paylaşımını sildi. Netanyahu'nun bu açıklamaları İsrail'de büyük yankı uyandırdı ve tepkilere neden oldu. Gazze Şeridi'nden gelen saldırılar sonucunda İsrail'in güvenlik zafiyeti ortaya çıkmış ve kamuoyunda büyük bir tartışma başlamıştı.

Netanyahu'nun açıklamaları, güvenlik güçlerinin ve istihbaratın performansını sorgulamıştı. Netanyahu, daha sonra "Hata yaptım" diyerek özür diledi ve güvenlik güçlerine destek verdiğini ifade etti. Bu gelişmeler, İsrail'de sürmekte olan çatışmanın bir parçası olarak dikkat çekiyor.

Editör: Mustafa Yıldız