Profen'den yapılan açıklamaya göre, şirket, Adex, SAHA Expo ve Indo Defence Expo & Forum'un ardından dünyanın birçok ülkesinden savunma sanayisi temsilcisi ve üst düzey resmi delegasyonun katılacağı IDEAS 2022'de boy gösterecek.

Global arenada haberleşme ve savunma teknolojileri, teleport ve uydu network hizmetleri, telemetre sistemleri ve yapay zeka ile güçlendirilmiş uzaktan gözlem ve kontrol çözümlerini sergilemeyi sürdüren Profen, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı öncülüğünde Türk Milli Pavilyonu'nda yer alacak. Salon 1'de A24B numaralı standında misafirlerini ağırlayacak Profen, fuar kapsamında yapacağı görüşmelerle yeni iş fırsatlarını değerlendirecek.

Güney Asya'nın önemli etkinliği IDEAS, bu yıl teknoloji odaklı içeriklerle Pakistan'ın uluslararası toplumla stratejik bağlarını güçlendirmede önemli bir rol oynayacak ve aynı zamanda ortak küresel barış, istikrar ve denge hedeflerine ulaşılmasında dikkati çekecek.

Güney Kore'den ABD ve Japonya ile ortak tatbikat Güney Kore'den ABD ve Japonya ile ortak tatbikat

Fuarda yeni stratejik iş birliklerinin sağlanması hedefleniyor

Profen, ilk kez katılacağı IDEAS fuarında başta Pakistan askeri kuvvetlerinin üst düzey savunma delegasyonları olmak üzere, katılımcı ülkelerden profesyonellerle, ortak proje görüşmeleri ile yeni stratejik iş birlikleri sağlamayı hedefliyor.

Şirket son olarak 2-5 Kasım'da Endonezya'nın Jakarta kentinde düzenlenen "INDO Defence Expo & Forum 2022" fuarında stant açmış, ürün ve hizmetlerini sergilemişti.

Şirketin geliştirdiği ve fuarda sergilediği Ar-Ge ürünleri arasında "Profen Ozan", "Profen visioMAX", "Profen Visionic", "Profen Mobil Telemetre Yer İstasyonu", "Profen Mobil Telemetre Yer İstasyonu", "Profen XY Anten Sistemleri" ve "Profen Taşınabilir Antenler" gibi çözümler bulunuyor.

Editör: Mücahit Talha Altın