Mısır, Gazze'de ateşkes sağlanması için İsrail'e baskı yapılmasını talep etti Mısır, Gazze'de ateşkes sağlanması için İsrail'e baskı yapılmasını talep etti

30 milyon Avro değerindeki sözleşme, Macaristan'ın hava savunma yeteneklerini güçlendirmeye yönelik stratejik bir girişimi temsil ettiği belirtildi.

Lynx paletli zırhlı araca entegre edilen Skyranger 30 kulesi, özellikle insansız hava aracı saldırılarına ve hava tehditlerine karşı geliştirildi. Bu hibrit sistem, 30 mm'lik otomatik top, karadan havaya füzeler ve kapsamlı bir sensör paketini birleştirerek kısa menzilli tehditlere karşı etkili bir hava savunma sistemi olarak tasarlandı.

NATO’nun hava savunma yeteneklerini güçlendirmeyi hedefliyor

Rheinmetall'in yönetim kurulu başkanı Armin Papperger, Lynx Skyranger 30'un, balistik füzeler ve insansız hava araçları dahil olmak üzere çeşitli tehditlere karşı üst düzey performans sergileyen bir sistem olduğunu belirtti. Avrupa Gökyüzü Kalkanı Girişimi (ESSI) çerçevesinde Avrupa'nın NATO üyesi ülkelerinde hava savunma yeteneklerini güçlendirmeyi amaçlayan bu sözleşme, ortak satın alma, konuşlandırma ve son teknoloji donanımın bakımını kolaylaştırıyor.

Ayrıca, Bundeswehr ve Danimarka, farklı bir 8x8 tekerlekli zırhlı araca entegre edilmiş Skyranger 30 sistemlerini tedarik etme konusunda ilgili olduklarını açıkladı. Açıklamada, Avrupa silahlı kuvvetlerinin hava savunma yeteneklerine verilen önemin altı çizildi.