Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai şehrinde düzenlenen Dubai Airshow 2023, 95 ülkeden 1400'den fazla katılımcıyı ağırlıyor. Fuarda, Türk şirketleri Pavelsis, Roketsan, Turkish Cargo, Turkish Technic, Garanti Kompozit, Keyvan Havacılık, Redstar Havacılık ve Transvaro da ürünlerini sergiliyor.

Rusya uzay ve uydu teknolojileri alanındaki konumunu güçlendirmeye çalışıyor Rusya uzay ve uydu teknolojileri alanındaki konumunu güçlendirmeye çalışıyor

Pavo Group'un Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Alper Özbilen, Türkiye'nin Körfez bölgesinde ve dünya genelinde önemli bir marka olduğunu belirterek, İHA konusundaki başarılarının takdir gördüğünü ifade etti. Pavelsis olarak havacılık elektroniği alanında tasarım ve üretim yaptıklarını vurgulayan Özbilen, Türkiye'de ve globalde artan İHA projeleriyle portföylerinin genişlediğini söyledi. Özellikle Körfez bölgesindeki iş birlikleri ve teknoloji transferine yönelik artan ilgiyi değerlendiren Özbilen, Türk İHA'larının küresel etkinliğinin alt bileşenlere de olumlu yansıdığını belirtti.

Fuarda gördükleri ilginin kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Özbilen, Türk İHA'larının küresel etkinliğinin aviyonik sistemlere gösterilen ilgiyi artırdığını söyledi. Türk şirketleri, Dubai Airshow 2023 kapsamında ürünlerini tanıtarak bölgedeki potansiyel müşterilere ve iş ortaklarına bilgi aktarıyor. Fuar, bugün gerçekleştirilecek programların ardından sona erecek.